Poród powinien być Twoim najważniejszym osiągnięciem, a nie największą obawą

Giving birth should be your best achievement, not your greatest Fear

Jane Weideman

Witaj na Birth Coach Project. To miejsce wyjątkowe, efekt pasji i wielu przemyśleń popartych dowodami naukowymi. Jestem położną i chciałabym Ci pomóc przygotować się do Twojego porodu aby był on dobry. Wiele kobiet marzy o fajnym, naturalnym porodzie ale bardzo często zostają pokonane przez szpitalne procedury. System opieki okołoporodowej w Polsce nie sprzyja ciążom niskiego ryzyka i większość porodów nie potrzebnie medykalizuje. W efekcie kobiety podchodzą do porodu ze strachem, traktują jako zło konieczne i przerzucają odpowiedzialność za podejmowanie decyzji na personel medyczny. Po porodzie czują się rozczarowane i ograbione z doświadczenia wspaniałego porodu, niekiedy czują wręcz ogromną traumę. Jeśli chcesz wziąć odpowiedzialność za swój poród, urodzić godnie, w zgodzie z samą sobą, bez pośpiechu i wspominać dzień wydania dziecka na świat jako niesamowicie pozytywne wydarzenie, zostań ze mną! Twoje Dziecko oraz Ty zasługujecie na piękny początek wspólnej drogi.

Wszystkie artykuły są mojego autorstwa. Jestem pasjonatką Evidence Based Medicine czyli medycyny opartej na dowodach naukowych. W wolnych chwilach przekopuję czeluści internetu oraz wyszukiwarek medycznych takich jak PubMed i przedstawiam najnowsze doniesienia naukowe w dziedzinie położnictwa w sposób prosty i zrozumiały na łamach niniejszego portalu.

Prywatnie jestem mamą mojej ukochanej Laury, którą wychowuję razem z moim mężem, Gracjanem. Pochodzimy z Krakowa, mieszkaliśmy dwa lata w Szwecji, a teraz od ponad dwóch lat jesteśmy w Kanadzie. Kocham podróże, rodzinne wypady oraz… Evidence Based Medicine.

Mam nadzieję, że Ci się u mnie spodoba i rozgościsz się tutaj na dobre!

 

Sylwia Ura-Polak,

założycielka Birth Coach Project

Moja działalność w mediach:

  • Konferencje medyczne, na których byłam prelegentką albo współautorką prezentowanych prac:
    • Współautorstwo “Zadania położnej rodzinnej a realizacja standardu opieki okołoporodowej podczas fizjologicznej ciąży” I Małopolska Konferencja dla Położnych “Interdyscyplinarne aspekty zawodu położnej”, Nowy Targ 2012
    • “Jedzenie i picie w trakcie porodu w świetle badań naukowych i rekomendacji” XVIII Ogólnopolski Zjazd Szkół Rodzenia, Karpacz 2018

Pytania? Napisz do mnie:

sylwia@birthcoachproject.com

 

Birth Coach Project by Sylwia Ura-Polak

Pamiętaj, że strona ta ma charakter informacyjny i nie zastąpi konsultacji medycznej omawiającej Twoją indywidualną sytuację położniczą z położną lub lekarzem. Wykorzystaj ją natomiast do zadawania pytań i rozmowy z osobą prowadzącą Twoją ciążę i poród! Zamiast kopiować, udostępnij i podziel się źródłem:)